ZESPÓŁ

Jesteśmy grupą osób związanych z różnymi organizacjami pozarządowymi posiadającymi b. duże doświadczenia w zakresie realizacji projektów antydyskryminacyjnych, profilaktycznych, tworzenia projektów w oparciu o metodę Teatru Forum. Działamy w różnych organizacjach pozarządowych,  przy okazji tego projektu - w ramach Fundacji “Phan Bde”.
Piotr Cykowski - absolwent podyplomowych studiów 'Prawa i wolności człowieka' Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Instytutu Nauk Prawnych PAN, Akademii Trenerów i Działaczy Antydyskryminacyjnych KPH, programu Liderzy PAFW oraz Szkoły Trenerów TROP. Koordynator projektów antydyskryminacyjnych w Fundacji Klamra, członek Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA oraz Sieci Trenerów Antyprzemocowych w ramach projektu ,,Kobiety i mężczyźni, chłopcy i dziewczęta RAZEM przeciw stereotypom płciowym".

Marta Jankowska - absolwentka Profilaktyki Społecznej i Resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała Dramę Stosowaną w Exeter University. Obecnie jest w trakcie szkolenia w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Insytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Praktyków Dramy STOP-KLATKA, wykorzystuje metodę dramy stosowanej do prowadzenia warsztatów dotyczących m.in. praw człowieka, profilaktyki uzależnień i przemocy. Obecnie jest na stażu w Ośrodku Psychoterapii "Ogród" Instytutu Psychologii Zdrowia.

Martyna Markiewicz - absolwentka europeistyki na UAM w Poznaniu oraz Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, koordynatorka aktywizmu Amnesty International Polska, aktorka i jokerka Teatru Forum. Trenerka z dużym doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów z zakresu praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz edukacji globalnej. Koordynatorka projektów edukacyjnych skierowanych do młodzieży, nauczycieli/ek, osób związanych z organizacjami pozarządowymi.

Tomasz Piątek – feminista, edukator antydyskryminacyjny, pedagog. Od ponad 10 lat zaangażowany w działalność prospołeczną. Inicjator i organizator wielu wydarzeń i projektów o profilu społeczno-kulturalnym. Związany m.in. z grupą „Głosy Przeciw Przemocy” oraz zespołem Nei 269. Od grudnia 2014 r. członek Zarządu Stowarzyszenia Lambda Warszawa.

Katarzyna Starczewska – feministka, miłośniczka psów bullowatych, pasjonatka kuchni roślinnej, działaczka sektora pozarządowego. Współtworzyła "Scenę" jako koordynatorka projektu od kwietnia do sierpnia 2015 r.

Zespół Teatru Forum:
(strona w trakcie uzupełniania :))
Kasia Banach – Wiceprezeska Fundacji Studio Psychologii Zdrowia,  której misją jest zapewnienie opieki i wsparcia dla dzieci żyjących z HIV, ich rodzin oraz przeciwdziałanie dyskryminacji. Koordynatorka i realizatorka projektów szkoleniowych. Pracowniczka socjalna w Klinice Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego WUM. Ukończyła pedagogikę ze specjalnością profilaktyka i terapia uzależnień oraz pracę socjalną w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Obecnie jest w trakcie certyfikacji na terapeutkę uzależnień i współuzależnienia, prowadzonej przez Instytut Psychologii Zdrowia. Pracuje jako terapeutka w Ośrodku Readaptacyjno-Rehabilitacyjnym dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych.  Ukończyła szkołę treningu i warsztatu psychologicznego w  Intrze.

Małgorzata Dziurzyńska – absolwentka pedagogiki Wyższej Szkoły Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, podyplomowych studiów zarządzania kulturą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Szkoły Trenerów Poradni i Ośrodku Szkoleniowego Stowarzyszenia Profesjonalistów Psychoterapii i Psychoedukacji „Wspólna”. Realizuje zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu profilaktyki uzależnień, tematyki antydyskryminacyjnej, edukacji seksualnej, profilaktyki HIV/AIDS aktywnie działając w Fundacji Studio Psychologii Zdrowia. Zawodowo związana z Teatrem Lalka dla dzieci i młodzieży w Warszawie, gdzie koordynuje działania marketingowe i jest kierownikiem ds. organizacji widowni.

Elżbieta Hołoweńko - w zespole Teatru najstarsza wiekiem i młoda duchem. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych. Artystka wszechstronna (www.elaholowenko.pl) – m.in. wydała album: „Wiersze Wisława Szymborska i Zielniki Elka Hołoweńko-Matuszewska”, jest twórczynią cyklu obrazów na betonie dotyczących przemocy: „Współuzależniona miłość”. Prowadzi warsztaty z art-recyklingu dla seniorek/seniorów, dzieci jak też dla niewidomych i niedowidzących. Udział w warsztatach teatralnych dla seniorek - dwie edycje zakończone spektaklami. Działaczka partii Zieloni. Związana także ze środowiskami feministycznymi. Ankieterka fundacji STER – ankiety dotyczące przemocy seksualnej wobec kobiet w Polsce.

Michał Maciejak - absolwent Prewencji Patologii i Zagrożeń Społecznych na Akademii Humanistyczno Ekonomicznej oraz Animacji Społeczno Kulturalnej na Uniwersytecie Łódzkim. Poeta, Edukator seksualny. Trener współprowadzący warsztaty dramowe dla dzieci i młodzieży z zakresu profilaktyki zachowań ryzykownych, uzależnień i przemocy. Członek Sieci Trenerów Antyprzemocowych w ramach projektu „Kobiety i mężczyźni, chłopcy i dziewczęta RAZEM przeciw stereotypom płciowym.”

Stephane Rutten - absolwent slawistyki i europejskiego programu 'women's and gender studies'. Po epizodach w belgijskim zespole teatru studenckiego i berlińskiego skłotu z powrotem w Warszawie, gdzie studiuje podyplomową 'pedagogikę teatru'. W wolnym czasie zajmuje się Łatkiem, najkochańszym kotem na świecie, i wystukuje na Łuczniku scenariusze teatralne.

Anna Paulina Sadowska – zwaną Bią. Wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Stop Gwałtom, w latach wcześniejszych edukatorka seksualna Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego im. Dr. Kurkiewicza oraz działaczka Lambdy Warszawa. Pisarka przygotowująca się do debiutu literackiego książką „Dwie Strony Opowieści”. Zastępczyni redaktora naczelnego w NowaWarszawa.pl. copywriterka dla frywolnie.pl i restrictionwear.com. Absolwentka śpiewu solowego ZPSM II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz stosunków międzynarodowych na Akademii Obrony Narodowej. Prywatnie zagorzała kolekcjonerka szklanych dild, przekonana, że o ludzkiej seksualności należy rozmawiać otwarcie i z uśmiechem, pamiętając o związanych z nią zagrożeniach. Miłośniczka tatuaży, kuchni wegańskiej, kinku i niebieskich oczu, w chwilach wolnych patrzy w gwiazdy i karty, śpiewa oraz gotuje dla przyjaciół.

Piotr Szmyt - drama i Scena dla Twardziela to dla mnie przygoda na całego! Prowadzę grupę teatru forum Tea.For.Kato -Teatr Forum dla Katowic. Brałem udział w Akademii Animacji Antydyskryminacyjnej Stop Klatki oraz kursie teatru forum Drama Way; ukończyłem szkołę trenerów Meritum. Od 9-lat jestem związany z sektorem pozarządowym jako pracownik i wolontariusz. Najchętniej jako trener pracuję w obszarze edukacji globalnej i aktywności obywatelskiej - oczywiście dramą! Za Boalem: Odważcie się być szczęśliwi!

Krzysztof Wiatr - przede wszystkim jestem człowiekiem, który wierzy w równość, entuzjastą dramy i teatru forum, poza tym mam na to dokumenty ;) : certyfikowany trener, posiada certyfikat jakości szkoleń I stopnia Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, ukończył Szkołę Trenerów Praw Człowieka Rady Europy oraz Szkołę Trenerów STOP, Kurs Teatru Forum i wprowadzenie do Rainbow of the Desire z Adrianem Jacksonem, członek zespołu trenerskiego PAH oraz FRSE. Tworzy gry i materiału edukacyjne, prowadził szkolenia dla kilkudziesięciu polskich i międzynarodowych organizacji pozarządowych wokół takich tematów jak globalne obywatelstwo, antydyskryminacja, innowacje w edukacji.

Eweryst Zaremba - aktywista społeczny, działacz feministyczny i kłirowy. Zajmuje się szeroko pojętą pracą z ciałem (zarówno praktycznie jak i teoretycznie), często w kontekście politycznym, członek kolektywu trenerskiego SPINA.





Ze strony organizacji partnerskiej:

Agata Teutsch (Fundacja Autonomia) - działaczka, edukatorka, ekspertka i autorka opracowań w zakresie przeciwdziałania przemocy motywowanej uprzedzeniami i dyskryminacji ze względu na płeć, orientację psychoseksualną i tożsamość płciową oraz inne przesłanki. Absolwentka Stosunków Międzynarodowych UW i Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Certyfikowana trenerka WenDo (samoobrony i asertywności dla kobiet), umiejętności związanych z przeciwdziałaniem przemocy i dyskryminacji oraz metody Teatru Forum. Realizuje projekty edukacyjne, także treningi dla trenerów/ek (Nikt nie rodzi się z uprzedzeniami, Akademia Treningu Antydyskryminacyjnego). Współzałożycielka i członkini zarządu fundacji Autonomia, członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, STOP i grupy nieformalnej Ulica Siostrzana.

Marcin Dziurok - absolwent psychologii i filozofii UJ, członek Towarzystwa Interwencji Kryzysowej i Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej, współpracownik Fundacji Autonomia. Pracuje na co dzień w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie. Edukator w zakresie przeciwdziałania przemocy, dyskryminacji, profilaktyki zachowań agresywnych. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów skierowanych do chłopców i mężczyzn na temat kulturowych wzorów męskości.